Слободен Испорака во светот

СКУЛЛ ХЕЛМЕТ (15 ВАРИЈАН)

165.16 €
(%)
Бесплатен превозот во светот
Вкупна цена:
Гаранција за најдобра цена
Квантитет:
Види кошницата
Заштита на купувачот
Безбедно шопинг
Лесно враќање и наплата
Бесплатен превозот низ целиот свет

Стандард: US DOT (Специјална уметничка кацига)

Големина: М, Л, XL

Материјал: Квалитетно куќиште за материјал ABS, зајакнувачки леќи.

Тежина 🙁 полна кацига тежи само 700 (+ или -50) g)
Боја светло црна / мат црна / светло црвена / мат црвена / светло сина / мат сина / сива / сива / сребрена / златна / бела / зелена / шампанска / роза / портокалова.
Поставата: Поставата што се пере е полна, тродимензионално отсекување на уво од типот на притисок, двојно поголема количина на облогата близу до лицето, одлична удобност при носење. Направени од увезени ткаенини, дупки за спиење, поголема функција за фитилирање, секогаш чувајте ја поставата за кациги.
Торба за кациги: Оригинална торба за кациги
10
модел:
489
Боја:
Светло црно / мат црно / мат црвено / црвено / сиво / сребро / злато / бело
Сезона:
Сезони (пролет, лето, есен, зима)
Тежина:
650g
Сертификат за квалитет:
Точка
Пол:
Но
Стил на кацигата:
Половина шлем
Материјал за кациги:
Abs
Предмет Тип:
Шлемови
материјал:
ABS

Превозот и испорака

Ние сме горди да понудиме меѓународни услуги за превозот кои во моментов работат во повеќе земји и острови на 200 ширум светот. Ништо не значи повеќе за нас отколку да ги донесеме нашите клиенти голема вредност и услуга. Ние ќе продолжиме да растеме за да ги задоволиме потребите на сите наши клиенти, давајќи услуга надвор од сите очекувања насекаде во светот.

Како да се брод пакети?

Пакетите од нашиот магацин во Хонгконг ќе бидат испратени преку ePacket или EMS во зависност од тежината и големината на производот. Пакетите испратени од нашиот американски склад се испраќаат преку USPS.

Дали брод во светот?

Да. Ние обезбедуваме бесплатен превоз до над 200 земји низ светот. Сепак, постојат некои локации на кои не сме во можност да испратиме. Ако се случи да се наоѓате во една од тие земји, ќе ве контактираме.

Што е со обичаи?

Ние не сме одговорни за било обичај такси еднаш предмети се испраќаат. Со купување на нашите производи, вие се согласувате дека еден или повеќе пакети може да бидат испратени до вас и може да се царинските давачки кога ќе дојдат во вашата земја.

Колку време на превозот?

Превозот време зависи од земјата. Ова се нашите проценки:
Локација* Проценета потрошувачка на времето за испорака
Соединети Држави-10 30 работни дена
Канада, Европа-10 30 работни дена
Австралија, Нов Зеланд-10 30 работни дена
Централна и Јужна Америка-15 30 работни дена
Азија-10 20 работни дена
Африка-15 45 работни дена
* Ова не ги вклучува нашите 2 5-време на денот обработка.

Дали ви обезбеди следење на информации?

Да, ќе добиете е-мејл еднаш вашата нарачка бродови што ги содржи Вашите информации за следење. Ако не сте добиле следење на информации во рамките на 5 дена, ве молиме контактирајте со нас.

СЛЕДЕЊЕ ми вели "Нема достапни информации во овој момент".

За некои превозот компании, што е потребно-2 5 работни дена за следење на информации да се ажурира на системот. Ако вашата цел е ставен повеќе од 5 работни дена пред и се уште нема информации за вашиот следење на број, ве молиме контактирајте со нас.

предмети ми ќе биде испратен во еден пакет?

Логистички причини, предмети во истата купување понекогаш ќе бидат испратени во одделни пакети, дури и ако сте ја одбрале комбиниран транспорт.

Ако имате било какви прашања, Ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.

Рефундирањето и се враќа на политиката

Цел откажување

Сите нарачки може да се откажат се додека не бидат испратени. Ако вашата нарачка е платена и треба да направите промена или да откажете нарачка, мора да контактирате со нас во рок од 12 часа. Штом започне процесот на пакување и испорака, тој повеќе не може да се откаже.

Рефундирањето

Вашето задоволство е нашата #1 приоритет. Затоа, ако сакате наплата можете да добиете без оглед на причината.

Ако не не примајте го производот во загарантираното време (45 денови кои не вклучуваат 2-5 обработка на ден), можете да побарате враќање на парите или повторно испраќање.
Ако сте го добиле погрешен точка може да се бара враќање на средствата или reshipment.
Ако не сакате производот што го добивте може да побарате наплата, но мора да го вратите предметот на ваш трошок и предметот мора да биде неискористен.

  • Вашата цел не дојде поради фактори кои се во рамките на вашата контрола (односно обезбедување адреса погрешна превозот)
  • Вашата цел не дојде поради исклучителни околности кои се надвор од контрола на ГОЛЕМО (Т.е. не ослободен од царина, одложено од природна катастрофа).
  • Други исклучителни околности кои се надвор од контрола на

* Можете да поднесете барања за рефундирање во рок од 15 дена по истечен гарантиран период за испорака (45 дена). Можете да го направите со испраќање на порака на Контактирајте нѐ страница

Ако се одобрени за враќање на парите, а потоа за поврат на средствата ќе бидат обработени, и кредитна автоматски ќе се примени на вашата кредитна картичка или оригиналниот метод на плаќање, во рок од 14 денови.

Размена

Ако поради некоја причина сакате да се разменуваат на вашиот производ, можеби за различна големина во облека. Мора да контактирате со нас прв и ние ќе ве води низ чекорите.

Ве молиме не испраќајте купувањето назад кон нас, освен ако не го овласти да го стори тоа.

Реални клиенти осврти

Сеуште нема критика

Дадете мислење
Череп опседнат © Copyright 2021. Сите права се задржани
www.theworldbutterfly.com

Количката

×